MOROSIL® - přírodní přístup ke kontrole hmotnosti

MOROSIL® je standardizovaný pevný extrakt získatelný pouze ze šťávy unikátního kultivaru červených pomerančů Moro (Citrus sinensis (L.) Osbeck). „Moro“ je nejvíce pigmentovaný krvavý pomeranč. Barva oranžové dužiny je intenzivní fialovočervená, místy téměř černá, díky vysokému obsahu anthokyanů.

Alfredo Tamburino Ph.D. o pomerančích Moro udává, že byly vyšlechtěny na jihovýchodě Sicílie v Lentini na přelomu 19. a 20. století. Tato oblast je výrazně ovlivněna přítomností sopky Etny, na které je v zimě sníh a tím ovlivňuje teploty tohoto regionu. Ty v zimě nikdy neklesnou pod nulu, ale pohybují se od nuly do 3 až 4 stupňů nad nulou a i tím obohacují vlastnosti pomeranče Moro.

Sicílie

Lentini naleznete na východním pobřeží ostrova. Sopku Etnu severně od tohoto města. Zvětšit mapu

 

"Červenofialová barva pomeranče Moro a extraktu z něj závisí na různých faktorech. Tím nejdůležitějším je přítomnost anthokyanů, které přinášejí příznivé účinky výtažku z tohoto pomeranče. Jeho množství je závislé právě na jedinečném mikroklimatu této středomořské oblasti na Sicílii", dodává Giovanni li Volti - profesor biochemie z univerzity v Katánii.

"Pomeranč Moro je ale dostupný pouze v určité roční době", pokračuje profesor Volti. "Po zbytek roku jsou jeho účinky dostupné prostřednictvím extraktu Morosil® z tohoto pomeranče. Morosil® je určen pro všechny osoby, které chtějí svému tělu dodat antioxidanty a chtějí v kombinaci s vhodným životním stylem kontrolovat svou váhu."

Nedávné studie in vitro a in vivo zkoumaly účinek příjmu krvavých pomerančů na zdraví -  konkrétně pomeranče Moro na kontrolu hmotnosti. "Výsledky získané z různých studií ukázaly, že podávání standardizovaného pevného extraktu získaného z krvavých pomerančů může být považováno za přírodní ingredienci užitečnou při udržování nadváhy a prevenci obezity a to při konzumaci, která trvá 12 týdnů a denním příjmu 400-500 mg denně." říká Venera Cardile - odborná asistentka fyziologie univerzity v Katánii.

Venera Cardile https://www.biometec.unict.it/docenti/venera.cardile

 

Výsledky Morosilu®

Na základě klinické randomizované dvojitě zaslepené studie kontrolované placebem

  • se 102 dobrovolníky s BMI mezi 25 a 30 kg/m2 (BMI nad 25 je považováno za nadváhu)
  • kterým bylo podáváno 400 mg Morosilu® denně
  • po 12 týdnů

bylo dosaženo těchto výsledků:

    3 měsíce 6 měsíců
Tělesná hmotnost Morosil® - 3,3 % - 4,2 %
Placebo - 2,1 % - 2,3 %
Obvod pasu Morosil® - 2,5 % - 3,6 %
Placebo - 2,3 % - 2 %
Obvod stehen Morosil® - 2,1 % - 2,8 %
Placebo - 1,7 % - 1,9 %

Závěr je tedy takový, že podávání Morosilu® vedlo ke statisticky významnému snížení abdominálního, viscerálního a podkožního tuku.

 

Ocenění Morosilu®

V roce 2023 byl Morosil® oceněn jako Ingredient of the Year v kategorii kontrola hmotnosti. Tuto soutěž pořádá odborné B2B médium NutraIngredients USA provozované firmou William Reed Ltd. založenou v roce 1862. Vítězové jsou určeni hlasováním poroty složené z nezávislých odborníků.

Morosil - Ingredient of the Year Award

 

VitalChrom Drink

Morosil® je obsažen v našem nápoji VitalChrom Drink. Díky němu můžete svému tělu Morosil® poskytnout ve formě lahodného nápoje se skvělou chutí a vůní pomerančů. Kromě Morosilu® obsahuje VitalChrom Drink také speciální biochemicky aktivní chróm, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin (tuků, cukrů a bílkovin).  Podrobné údaje o tomto nápoji naleznete na stránce o složení VitalChrom Drinku

 

Zdroje:

Morosil® - Ingredient of the Year.pdf

https://morosil.bionap.com

 

Koupit

VitalChrom Drink můžete zakoupit přímo od výrobce na tomto webu.

Zasíláme přes Zásilkovnu a PPL.

VitalChrom Drink
VitalChrom Drink
309 Kč
ks